Temizlik Şirketi Kurmak Karlı mı? Bu işe girmek isteyenlerin en çok cevabını aradığı soru bu sanırım. Şimdi sizlere hayal satabilirim yada daha gerçekci olabilirim.

Sevgili Dostlar; Gelin biz gerçekçi olmayı seçelim ve bu iş karlı mı değil mi birlikte belirlemeye çalışalım. Şimdi temizlik şirketi bu işin genel ismidir. Yani bu işte bir çok alt sektör mevcuttur. İsterseniz her türlü temizlik işini yapan genel bir temizlik şirketi olmayı seçersiniz. Veya sadece ev temizliği, merdiven temizliği, dış cephe temizliği, hastane temizliği, temizlik personeli tedarikçiliği gibi alt seçeklerden bir tanesi üzerine işletmenizi kurgularsınız.

Temizlik Şirketi Kazanç Ne Kadar?

Ev Temizliği Şirketi için tahmini kazanç tablosu; 

Günlük Ev TemizliğiEv Temizliği ÜcretiPersonel ÜcretiGünlük Şirket KarıAylık Şirket Karı
1 Adet Ev Temizliği250 TL190 TL60 TL1.800 TL
3 Adet Ev Temizliği750 TL570 TL180 TL5.400 TL
5 Adet Ev Temizliği1.250 TL950 TL300 TL9.000 TL
8 Adet Ev Temizliği2.000 TL1.520 TL480 TL14.400 TL

Not: Yukarıdaki tabloda yeni açılan bir şirketin yapacağı reklam çalışmalarına bağlı olarak günlük göndereceği personel sayısı üzerinden bir kar belirlenmiştir. Personel ücretlendirmesi ise en üst seviyeden belirlenmiştir. Normal şartlarda ücretlendirmede daha az veren şirketler mevcuttur. Ancak doğru rakamların bu seviyelerde olacağını düşünüyoruz.

Merdiven Temizliği, Zemin Temizliği, Dış Cephe Temizliği Şirketi Açmak Karlı Mı?

Ev temizliği için net rakamlar verebilirken diğer temizlik işlerinin karlarını belirlemek oldukça güçtür. Çünkü anlaşma rakamları çok farklı olabilmektedir. Ama şunu belirtmek isterim ki aylık ortalama 10 ile 15 arası iş yapmanız durumunda ev temizliğinden kazana bileceğiniz rakamdan çok daha fazlasını kazanmanız çok büyük ihtimaldir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.