Temizlik Şirketi Kuranların yorumları konusunda bir yazı yazıyorum ancak burada şuanlık sadece kendi fikirlerimi ve tecrübelerimi paylaşacağım. Ancak bu yazımız üzerinden bizlere ulaşan diğer temizlik şirketi açan dostlarımında sektör hakkında kısa da olsa bilgilendirme yapmasını rica ediyorum. Hepimizin amacı bu sektöre girmek isteyen herkezi sektör konusunda doğru bilgilendirmektir.

Temizlik Şirketi açmak kolay yönetmek ise oldukça zordur. Bunun nedenlerini sizlere maddeler halinde anlatmak istiyorum.

  1. Personel sorunsalı ; Personel bulmak daha doğrusu işini bilen personel bulmak oldukça zordur.
  2. Müşteri Memnuniyet Sorunları ; Bütün müşterileri bu yoruma dahil etmiyorum ancak bazı müşterileri memnun etmek oldukça zordur ve bu da stres oluşturmaktadır.
  3. Sektördeki diğer firmaların anormal fiyat politikaları; Sizleri kurtaran rakamın 600-700 tl olduğu bir işi bir başka merdiven altı firma 400-500 tl gibi bir rakama yapacağını söylemesi ve bunun sonucu olarak müşterilerin kafasının karışması.
  4. Malzeme, Yakıt gibi giderlerin sürekli olarak artması;Yani sürekli gider kalemlerinizin artması. Buda tahmin etmesi zor bir öz sermayenizde kayıplara neden olmaktadır.

Bu listeyi daha çok artıra biliriz ancak en önemli noktalar bunlardır. Diğer temizlik şirketlerininde yorum bölümünden bizlere temizlik şirketi açmanın olumlu ve olumsuz yanlarını paylaşmasını beklemekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.